BEBEK YELEĞİ ÖRNEKLERİ

2008-04-14 13:25:00

Malum yaz geliyor havalar ısınıyor.Kış boyu yedik yedik kilolar aldı başını gitti.Baktım iş kötüye gidiyor yemeklere biraz mola vereyim dedim.Sizlerle kızımın yeleklerini paylaşmak istedim.Biz kadınlar meraklıyızdır bu tür şeylere.Bunlar beceriklilerin beceriklisi zeynep sultana (anneme) ait bir tanecik torunu için yaptığı birbirinden güzel yelekler.Kızıma çok yakıştılar her gören örneğini istiyor ona göre meraklılarına duyurulur.Gerçi yaz geliyor ama anne adayları,anneanneler,babaanneler şimdiden hazırlığa başlasın çünkü kışın bebeğinize yelek çok lazım olacak.Ben kızımın sırtından hiç yeleği  eksik etmiyorum ee hasta etmemek lazım değilmi benden söylemesi şimdiden hazırlıklara başlayın derim kolay gelsin:))

DİĞER ÖRGÜ VE YELEK MODELLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Bu papatyalı yelekteki papatyalar annemin söylediğine göre kalın tığ ile yapılıyormuş.Yani şişle örüp sonra tığı alıyoruz ve papatyayı yapıyoruz papatyadan sonra tekrar şişle devam.Biraz zor bir örnek gibi görünüyor ama çok güzel görünüyor.

 

Bu örnekteki modellerde annem onlara fıstık diyor gerçektende fıstık fıstık duruyorlar.Bunları da örerken kalın tığ ile yapmış. Şişle örüp sonra tığa geçmiş.Sonra yine şişle devam etmiş.

 

 

 

Bu örneği de hem yelek hem de biraz uzun örüldüğü taktirde elbise olarak kullanmak mümkün oluyor. Ben kızıma iki şekilde de giydirdim altına bir külotlu çorapla beraber elbise gibi durdu elbisede çok şık oluyor.Çocuk küçükken elbise,büyüyünce yelek çok amaçlı bir örnek mutlaka tavsiye ederim.

 

Yeleğe düğmeleri ayrı bir hava veriyor annem bunları da kendisi tığ ile ördü hazır düğmeden çok daha şık ve yelekle uyumlu oldu.

2322
0
0
Yorum Yaz